Haber

AK Parti Teşkilat Başkanı Nevriye Çetinkaya: ‘Yardım ettik Deme, İftira Atma’

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerden etkilenen 10 ilde binlerce kişi hayatını kaybetti. AK Parti Elbistan Yunus Emre İlçe Teşkilatı Başkanı Nevriye Çetinkaya, kente yardım gelmediğini vurgulayarak, ‘Yardım ettik demeyin, bu iftirayı atmayın’ dedi.

‘Yeterli yardım alamadık’

Maraş Pazarcık’ta meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki depremin ardından saatler sonra Elbistan’da da 7.6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Bu depremin üzerinden iki gün geçmesine rağmen Elbistan halkı yeterince yardım alamadığını belirtiyor. Evi yıkılan ve yardım bekleyenlerden biri de AK Parti Sarayköy Yunus Emre İlçe teşkilatı lideri Nevriye Çetinkaya.

‘İftira atmayın’

Artı Gerçek’ten Seda Taşkın’ın haberine göre, iki gün boyunca hiçbir yetkilinin gelmediğini belirten Çetinkaya, çadırların kendilerine teslim edilmediğini söyledi. Yardımın gönderildiği iddialarının doğru olmadığını belirten Çetinkaya, ‘Yardım ettik demeyin, bu iftirayı atmayın’ dedi.

Çetinkaya, AFAD yetkililerinin Elbistan’a ancak ikinci gün geldiğini söyledi.

İkinci gün AFAD yetkililerinin Elbistan’a geldiğini söyleyen Çetinkaya, tez çalışması da yaptı. Yeğeninin Kayseri’deki AFAD biriminin başında olduğunu belirten Çetinkaya, yeğeninin söylediğine göre Kayseri’deki AFAD ekiplerine Elbistan’a gitmemeleri talimatı verildiğini söyledi. Maraş’a gönderilen AFAD gruplarının Elbistan’a uğramadan Kayseri’ye gittiğini, yeğeninin Elbistan’a uğrayamayacaklarını söylediğini kaydetti.

golkoyajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu