Haber

CHP ve HDP’li milletvekilleri, TBMM’de zeytin üreticileriyle basın toplantısı düzenledi

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, “Zeytin bütün semavi dinlerde vardır, bugün dindar olduğunu iddia edenler bu zeytin ağaçlarını kesmek istiyor.” söz konusu.

CHP ve HDP’li milletvekilleri, Meclis’te zeytin üreticileriyle düzenledikleri basın toplantısında, “Elektrik Piyasası Kanunu ile Bazı Kanunlar ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Taslağı”na tepki gösterdi.

HDP Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu, zeytinin herkesin ortak değeri olduğunu ve zeytin ağaçlarının yerinden oynatılamayacağını söyledi. Kerestecioğlu, “Bir avuç maden için zeytin zayi olmaz. Hepimiz bunun için buradayız.” terimleri kullandı.

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, tasarının geri çekilmesini istedi. Girgin, “Seçime giderken adeta ateş yakmış gibi getirilen bu yasa tasarısı, kamu kaynaklarının nasıl talan edilmek istendiğini açık ve net bir şekilde ortaya koymaktadır. Kamuoyuna zarar veren bu yasa tasarısı geri çekilmelidir.” dedi.

CHP’li Ali Öztunç, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu’nda yasa tasarısının görüşmelerine bugün başlanacak. Öztunç şu ifadeleri kullandı:

“Daha önce Danıştay yürütmeyi durdurma kararı almıştı. Şimdi komisyonda, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda mücadele edeceğiz. Gerekirse Anayasa Mahkemesi’ne götüreceğiz. Üç veya üç hakkınız var. beş ay ömrü var zengin olmak için girmeyin bu işlere zeytin bütün semavi dinlerde var dindar olduğunu iddia edenler bugün bu zeytin ağaçlarını kesmek istiyor bu insanlar mecliste demokratik haklarını kullanmışlar millet.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu