Haber

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Prof. Dr. Necmettin Erbakan Bulvarı Sıcak Asfalt Çalışması

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ni Şanlıurfa karayolu ile Elazığ Bulvarı’nı birbirine bağlayan Prof. Dr. Necmettin Erbakan Bulvarı’nda sıcak asfalt çalışması yapıyor.

Yol İmalat, Bakım ve Altyapı Uyum Dairesi Başkanlığı, trafik yoğunluğunu azaltmak ve akışı daha sağlıklı hale getirmek amacıyla Kayapınar ve Yenişehir ilçelerini birbirine bağlıyor. Dr. Necmettin Erbakan Bulvarı’nın kalan 1700 metrelik kısmı da asfaltlanıyor.

Çalışma kapsamında 50 bin ton pmat-pmt, 15 bin ton bitümlü temel, 12 bin ton binder, 20 bin metrekare kaldırım yapılacak. bulvarına 120 adet aydınlatma direği konulacak.

Sıcak asfalt çalışmalarının iki haftada tamamlanarak trafiğe açılması hedeflenirken, kaldırım ve aydınlatma çalışmalarının da 3 ayda tamamlanması planlanıyor.

Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ali İhsan Su, bulvarda yürütülen asfalt çalışmalarını yerinde inceleyerek birim amirlerinden bilgi aldı.

Su, yaptığı açıklamada, il genelinde sıcak asfalt, sathi kaplama ve stabilize yol çalışmalarının devam ettiğini belirterek, şunları kaydetti:

“Necmettin Erbakan Bulvarımız yaklaşık 9 kilometre uzunluğunda. Daha önce 1700 metre hariç diğer kesimdeki çalışmaları bitirmiştik. Bugün kalan 1700 metrenin asfaltına başladık. Tüm altyapı ve temel çalışmalarını tamamladık. Şu anda asfalt dökümüne başladık. Aydınlatma dahil bu bölgenin tamamındaki çalışmaları tamamlayacağız.”

Vali Su’ya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdullah Çiftçi, Yol Yapım Bakım ve Altyapı Uygunluk Daire Başkanı Kendal Yalçın ve birim amirleri eşlik etti.

haberkizilcahamam.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu