Teknoloji

Google Drive, Docs, Sheets ve Tasarımı Değişti

ABD merkezli teknoloji devi Google’ın kullanıcıları özgür Drive, Dokümanlar, E-Tablolar ve Slaytlar hizmetleri güncellendi. Bu güncellemeye sahip hizmetler yeni bir tasarıma değiştirdiler. Anın prestijiyle dağıtılmaya başlanan tasarımlar, kullanıcılara daha sade bir deneyim sunacak.

Google’ın bir blog gönderisine göre yeni tasarımların dağıtımları bir kaç hafta için devam edecek. Dolayısıyla, Google’ın yukarıda belirtilen yardımcı hizmetlerini kullanıyorsanız, yeni tasarımı kullanabilirsiniz. hemen kullanamayabilirsin.

Google Drive’ın yeni tasarımı şu şekilde olacak:

Google Drive’daki yeniliklere baktığımızda; hızlı erişim için yeni bir bölüm eklendiğini görüyoruz. Bu bölüm sayesinde saniyeler içinde belirli bir dosya türüne erişim sağlayabileceksiniz. Ayrıca aynı zamanda birden çok öğe seçildi, bu öğeler işlenebilir.

Google Drive’ın mevcut tasarımı şuydu:

Peki ofis uygulamalarında ne gibi yenilikler var?

Dokümanlar, E-Tablolar ve Slaytlar’daki yenilikler de çalışır kolaylaştırma için . Bu içerikte; Dokümanların üst kısmında yer alan araç çubuğunun iyileştirilerek açılabilir bir yapıya kavuşturulduğunu görüyoruz. Ayrıca, Google’ın ofis uygulamalarında geçmiş düzenlemeleri görmek artık daha kolay. Sağ üstteki kullanıcılar saat simgesine Tıkladıklarında belgede yapılan değişiklikleri görebilecekler. Dokümanlar, E-Tablolar ve Slaytlar’daki değişikliklerden de etkilenecektir.

*Soldaki eski tasarım, sağdaki yeni tasarım.

haber-mudurnu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu