Haber

Sakarya’da rekor üretim bekleniyor

SAKARYA (İGFA) –Sakarya Büyükşehir Belediyesi, tarımsal üretimi artırmak ve bölge ekonomisine katkı sağlamak için çalışmalarını Pamukova Bakacak’ta hayata geçirdiği Çilek Üretim Merkezi’nde sürdürüyor.

2021 yılında projeye başlayan Büyükşehir Belediyesi, ilk yıl 18 dönümlük alanda 10 ton çilek üretti. Geçen yıl üretim alanını 40 dekara çıkaran Büyükşehir Belediyesi, bu yıl çilek hasadında rekor üretim bekliyor.

Geçtiğimiz yıl başarılı geçen hasat döneminin ardından Büyükşehir Belediyesi, bu yıl da üst düzey bir hasat dönemi gerçekleştirmek için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Tarım alanında uzmanlaşmış grup, üretim ve toplama tekniklerini sürekli geliştirerek daha verimli bir hasat dönemine odaklanmaktadır. Çilek hasadının başladığı bu günlerde hava şartlarına bağlı olarak kasım ayı sonuna kadar hasadın yapılması planlanıyor ve proje bu süreçte geliştirilmeye devam ediyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin Pamukova Bakacak Mahallesi’nde hayata geçirdiği Çilek Üretim ve Eğitim Alanı, sadece Sakarya’dan değil çevre illerden de yoğun ilgi görüyor. Sakarya’nın tarımsal üretim potansiyeli ve çilek kalitesi bölge halkı ve çevre illerden gelen misafirler tarafından takdir edilmektedir.

cicekdagihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu