Haber

Türkiye-KKTC Çalışma ve Sosyal Güvenlik Karma Daimi Komisyonu 1. Toplantı protokolü imzalandı

Türkiye ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) arasında “I. Daimi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Komisyonu Toplantısı” protokolü imzalandı.

Lefkoşa’da bir otelde düzenlenen imza töreninde iki ülke arasındaki protokol, Türkiye adına Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile KKTC adına Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hasan Taçoy tarafından imzalandı.

Törende konuşan Bakan Bilgin, Türkiye olarak KKTC halkının refahına, çalışanların mutluluğuna ve iş hayatındaki huzurlarına önem verdiklerini belirterek, Türkiye’nin KKTC’ye her türlü desteği vermeye devam edeceğini ifade etti.

Bilgin, imzalanan protokol ile KKTC’deki Türk vatandaşlarının sağlık ve sosyal güvenlik haklarından yararlanacağını, geleceğe birlikte güven ve barış içinde yürüyeceklerini belirterek, iki ülkenin bu konuda daha iyi adımlar atmaya devam edeceğini kaydetti. alan.

“Çalışmamız sadece özel sektöre yönelik olmayacak”

KKTC Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hasan Taçoy, çalışma ve iş hayatının rahatlatıcı uygulamalarını gündemlerinde tutacaklarını vurgulayarak, şu ifadeleri kullandı:

“Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti için artık yeni bir döneme girdik. Bu yeni dönemin gerektirdiği güçlü düzenlemeleri yapmak ve uygulamak en temel misyonumuzdur. Bunu yapacak siyasi irademiz var. Avantajı her zaman kullanacağız.” çalışan ve üreten bir ülke olmaktır.

Üretmenin sadece özel sektörün değil, kamunun da bir misyonu olduğunu unutmadık ve asla göz ardı etmeyeceğiz. Çalışmalarımız sadece özel sektöre yönelik olmayacak. Halkın üretimini ve verimliliğini artıracak önemli çalışmalarımız olacak” dedi.

Taçoy, Türkiye ile imzaladıkları protokolle gelecek nesillerin geleceğini inşa etme yolunda değerli bir adım attıklarını kaydederek, protokolün imzalanmasında emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu