Yaşam

En Keyifli Dönem Etkinlikleri İçin Mobilet’te Yeriniz Hazır

Öğrencilerin dört gözle beklediği sömestr tatili, 15 – 23 Nisan tarihleri ​​arasında yapılacak onlarca aktivite ile minikler için unutulmaz bir tatile dönüşecek. Sıra dışı ve eğlence dolu onlarca aktivitenin yer aldığı Scooter , yarıyıl tatilinde de minik misafirlerin yüzünü güldürmeye devam edecek.

Bilet alma deneyimini öncesi ve sonrası ile yeniden tanımlayan sosyal keşif ve planlama platformu Mobilet, sömestr tatilinde minik etkinlik katılımcılarını da unutmadı. Trump Sahne’den DasDas’a, Sahne Dragos’tan Sakıp Sabancı Müzesi’ne İstanbul’un dört bir yanına yayılmış onlarca çocuk etkinliği için yeriniz artık hazır.

İşte hem çocukların hem de tatili çocuklarıyla birlikte geçirmek isteyen ebeveynlerin sömestr tatilinde katılabileceği indirimli etkinlikler;

Keşfinin 100. YılındaTutankhamun, Çocuk Kralın Hazineleri” standı İstanbulMinik ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor.

Tüm dünyada ziyaretçi rekorları kıran “Tutankhamun, Çocuk Kralın Hazineleri” sergisi, “Çocuk Kral” lakaplı, “Altın Kral” lakaplı Tutankhamun’un mezarında bulunan paha biçilmez eserleri sergiliyor. 9 3300 yıldan daha önce. UniqExpo’da da ilk kez sergileniyor. 20. yüzyılın en büyük arkeolojik keşfi olarak kabul edilen ve ölümünden 3300 yıl sonra tüm dünyada üne kavuşan Firavun Tutankhamun’un mezarında bulunan hazineler her yaştan milyonlarca insanın ilgisini çekmeye devam ediyor. İngiliz arkeolog Howard Carter tarafından 1922’de “bozulmamış halde bulunan ilk firavun mezarı” olan Tutankhamun’un mezarından çıkarılan eserler, Mısır’daki Hükümdarlar Vadisi’nde ortaya çıkarılan en güçlü ve görkemli hazinedir. 1961’den bu yana 62 yıldır dünyayı dolaşan ve ziyaretçi rekorları kıran Çocuk Kral Tutankhamun’un Hazineleri Sergisi’ni sömestr boyunca gezebilirsiniz.

Sahne DragolarıiçindeDönem Çocuk Oyunları Şenliği” başlıyor

Çocuklara özel etkinlik programıyla göz dolduran Stage Dragos, “Dönem Çocuk Oyunları Şenliği” ile sömestr tatiline neşe katıyor.

Günlerdir beklediği çiçeğe küsen ve açar açmaz Küçük Prens’e emir vermeyen Küçük Prens, çiçeğini unutmak için uzayda uzun bir yolculuğa çıkmaya karar verir. Farklı gezegenlerde tanıştığı onlarca farklı kahramana rağmen çiçeğini unutamayan Küçük Prens sonunda dünyaya döner ve tilki ile tanışır. Tilki, Küçük Prens’e çiçeğinin eşsiz olduğunu ve aşkı değerli kılan şeyin çok çalışmak olduğunu öğretecektir. Saint Exupery’nin ikonik eseri “Küçük Prens”, Tiyatro Yeniden yorumuyla çocuklarla buluşmaya hazırlanıyor. Küçük Prens’in çiçeğine olan ilgisini aşk ve emek bağlamında ele alan “Küçük Prens ve Çiçek” 15 Nisan Cumartesi akşamı seyirciyle buluşacak.

Salça ve obur Pırasa (Coğcoğ) adlı iki soytarıdan biri; Dostluğun ve paylaşmanın sıcacık hikâyelerini anlatan “İki Bavul”, 16 Nisan Pazar günü küçük tiyatroseverleri iki bavul dolusu kahkahaya davet ediyor.

Çocukların sadece kendisini izlemesini isteyen çizgi film kahramanı Tartaron, tüm masal kahramanlarını dondurmaya kararlıdır. Tartaron; Nasreddin Hoca, Pamuk Prenses, Alaaddin’in cini Cincu ve Kırmızı Başlıklı Kız dışındaki tüm masal kahramanlarını yakalarken, geri kalanların tek umudu çocuklardır. Nazife ve İrmik adlı iki arkadaş, kaybolmak üzere olan masal kahramanlarına yardım etmek için var güçleriyle savaşmaya karar verirler. Senaryosunu Hasret Durmaz ve İnan Ambarkütük’ün yazdığı, Fabrika Sanat’ın sahneye koyduğu keyifli macera “Masal Kahramanları” 17 Nisan Pazartesi akşamı küçük seyircilerin karşısına çıkacak.

Uykular Ülkesi’nin sultanı Horhor, kötü rüyalarla uyumaktan korkan biricik kızı Uyuyan Sultan’ın kaygısına çare bulmak için Kaf Dağı’na çıkmaya kararlıdır. O bir padişah ama daha da önemlisi bir babadır. Kızı için çıktığı bu tehlikeli yolculukta farklı karakterlerle karşılaşacaktır. Sıradışı dekor tasarımı ve müzikleriyle çocukları hayal alemine çeken Fabrika Sanat’ın sahneye koyduğu “Tatlı Rüyalar” kukla gösterisi 18 Nisan Salı günü minik tiyatroseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Bombalar altında tüm dünya haritadan silinmek üzereyken Hayalis’te Salça’nın önderliğinde dünyanın kaderi belirleniyor. İnsanlığa çocukluğunu unutturarak dünyayı yok olmanın eşiğine getiren Bogida’yı ancak Domates Salçası durdurabilir. Ve sadece fantastik kahramanlar, çocuklar ve yetişkinler, sadece sanatçılar bu şiddetli macerada Salça’ya yardım edebilir. Sadece çocukların değil anne babaların da büyüleneceği fantastik bir dünyanın kapılarını aralayan çocuk oyunu “Sihirli Anahtar” 20 Nisan Perşembe günü seyirciyle buluşacak.

Müzikle dans edilen, karıştırılan, gülen, eğlenilen, zıplayan çocuk oyunu “Kırmızı Başlıklı Kaz”, çocukların alkışlarla sonucu belirleyeceği bir yarışmadır. Herkesin sevdiği ve izlediği ünlü masalların kahramanlarının yarıştığı bu yarışmada Kırmızı Başlıklı Kız kendi masalını anlatabilecek mi? Çağlar Tüfekçi, Öze Solak Altun, Fadime Metin ve Burak Cırcır’ın sahne aldığı bu keyifli oyun 22 Nisan Cumartesi günü küçük seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Hepimizin bildiği Alaaddin’in Sihirli Lambası masalından yola çıkan Dersu Yavuz Altun’un yazıp yönettiği oyun, bugüne kadar bildiklerimizin çok ötesinde bir hikaye ile karşımıza çıkıyor. Cin’in hikayesi… Küçücük bir lambaya hapsolmuş olan Cin, özgürleşmek ve artık kendi dileklerini gerçekleştirebilmek istiyor. Çocukları hayal güçlerini sınırsızca kullanacakları heyecanlı bir maceraya davet eden “Alaaddin’in Sihirli Lambası” 23 Nisan Pazar günü sahnede olacak.

“Mahşer-i Cümbüş Çocuk Oyunu” döneminde Trump SahnesiAyrıca

2001 yılında Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro Bölümü öğrencileri tarafından kurulan ve çağdaş doğaçlama tiyatronun Türkiye’deki öncüsü “Mahşer-i Cümbüş” şimdi de çocuklar için özgün bir deneyimi sahneye taşıyor. Çocukların sanat ve eğlenceyi yaşarken etkileşimli olarak oyuncuları ve oyunu yönetebilecekleri doğaçlama oyun “Mahşer-i Cümbüş Çocuk Oyunu” 18 Nisan Salı günü saat 13.00’te ve 22 Nisan Cumartesi günü saat 13.00’te Trump Sahnesi’nde olacak. ve 15.00. .

Dünya varyantını 80 günde tamamlamak mümkün mü?

Jules Verne’in unutulmaz klasiği “Seksen Günde Bir Dünya Turu”, Cem Ergin’in uyarlaması ve yönetmenliğiyle küçük tiyatroseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Dünya tipini tamamlayan kişinin çok değerli bir bilgi öğreneceğini bilen Phileas Fogg, bu bilgiyi öğrenmek için hizmetkarı Passepartout ile birlikte dünya tipine gitmeye karar verir. Yolculuk sırasında pek çok maceraya atılan ikili, bu maceraları sırasında dostluk, aşk, birlikte olmak ve başarmak için çabalamak gibi birçok kazanım da elde eder. Başrollerinde Esma Parıltı Yılmaz, Okan Can, Manolya Elmasri, Paşa Erdoğmuş ve Ercan Şekerci’nin yer aldığı, her yaş grubuna hitap eden bu keyifli maceranın biletlerine Mobilet üzerinden ulaşabilirsiniz.

Seksen Gün dönem gösterimlerinde Dünya Tipi çocuk oyunu;

17 Nisan Pazartesi 13.00 Yunus Emre Kültür Merkezi

17 Nisan Pazartesi 15.00 Yunus Emre Kültür Merkezi

18 Nisan Salı Duru Tiyatro Ataşehir

18 Nisan Salı Duru Tiyatro Ataşehir

19 Nisan Çarşamba Sahne Dragos

Anadolu yakasında sömestr keyfi

Eğitmenlerle konuşarak, yazarak ve çizerek çok yönlü sanatın ve bilim insanı Leonardo Da Vinci’nin hayat hikayesini deneyimlemeye hazır olun. Çocukların Rönesans döneminde birçok sanatsal ve bilimsel çalışmaya imza atan Mona Lisa başta olmak üzere birçok ikonik eserin yaratıcısı Leonardo Da Vinci’nin eserlerini görerek kendi icatlarını yapabilecekleri “Benim Adım Leonardo” vizyonda. 15 Nisan Cumartesi; çocukların hiçbir unsurdan etkilenmeden, hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını kullanarak, toprakla aynı anda temas kurarak özgürce çalışmalarını üç boyutlu yapabilecekleri bir ortam sağlarken; Göz uyumu, uzun süreli odaklanma ve ince motor becerilerinin gelişimine de katkı sağlayan “Çamur Heykel Atölyesi”, 23 Nisan Pazar günü Tırsan Kids Erenköy Mağazasında minik katılımcılarını ağırlamaya hazırlanıyor.

Bazen dinlemek bile bir şeyleri değiştirmeye yetiyor, Kora ise doğanın seslerini, sözlerini dinliyor ve kuşlara yoldaş oluyor. Hikayede Kora’ya başta bu sesleri duymakta zorlanan Mori eşlik ediyor. Minikler, Özlem Ovalı ve Alper Baytekin’in kaleme aldığı bu keyifli çocuk oyununu izlerken, hikayeyi dinlerken bazen denizin altında, bazen de gökyüzündeki kuşlarla ortaya çıkıyor. “Kuşlara Fısıldayan Kız” 16 Nisan ve 23 Nisan Pazar günü DasDas’ta minik tiyatroseverlerle buluşacak.

Azerbaycan halk masalından yola çıkarak Dilek Salimova’nın uyarlayıp yönettiği interaktif çocuk oyunu “Patpat Hanım”, ayakkabısı yapıldığı için ormandaki tüm canlıların PatPat hanımı olan sevimli ve sempatik bir hamam böceğinin arkadaş olma serüvenini konu alıyor. fındık kabukları çıtır çıtır ses çıkarır. İçeriği ve biçimi sürekli yenilenen, klasik biçimlerden beslenen, küçük izleyici kitlesinin kimi zaman salonda, kimi zaman sahnede oturduğu, ama her daim naif olduğu, etkileşimli, müzikli çocuk oyunu “1,2,3, Başla”. Oyunun modülü, 23 Nisan Pazar günü İstanbulImpro SAHNE’de seyirciyle buluşacak.

“Tarihe iz bırakmış kişiler arasından seçeceğin birini söyle” ödevi için okul arkadaşlarıyla birlikte balmumu müzesine giden Ada’nın ödevi konusunda kafası çok karışık. Bu duruma çok sinirlenen Ada, arkadaşlarından ayrılarak müzedeki odalardan birine girer. Bu sırada bakım ve onarım için bu odaya getirilen balmumu heykeller canlanır ve Ada ressam Frida Kahlo, bilim adamı Isaac Newton, yazar Agatha Christie ve besteci Amadeus Mozart ile tanışır. Ne yapacağını keşfeden Ada’nın keyifli serüvenini anlatan “Düşler Müzesi” 16 Nisan Pazar günü TiyatrOPS’ta minik tiyatroseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Lale Müzesi“Çocuklar İçin Masallar”

İnsanlığa dair aşk, merak, dostluk gibi kozmik duygulara odaklanan dünya çocuk masallarından bir seçki olan interaktif etkinlik “Masallar Çocuklara”, 23 Nisan Pazar günü Lale Müzesi’nde minik katılımcılarını konuk edecek. Özden Dilek Karakışla. Dünyanın farklı coğrafyalarından ve kültürlerinden masalların yer aldığı etkinlik soru-cevap bölümleriyle katılımcıları masalın içine davet ederken, bazı bölümler birlikte oynanacak ve seyirci dilerse masalların sonu değişecek. . Masallara uzanan bu unutulmaz yolculuğun bir modülü olmak için hemen yerinizi ayırmayı unutmayın.

Unutulmaz çocuk müziği “Ali Baba‘Çiftlik’ sahnede yeniden hayat buluyor

7’den 70’e unutulmaz çocuk müziği “Ali Baba’nın Çiftliği”, Ali Baba ve sempatik arkadaşları şimdi kendilerini miniklerimizin dünyasında buluyorlar. MiniMani Production tarafından hayata geçirilen ve Ali Baba’nın çiftlikteki sevimli arkadaşlarıyla olan hikayesini son derece eğlenceli bir içerikle sahneye taşıyan “Ali Baba’nın Çiftliği Valli Macerası” günümüz çocuklarının dünyasına hitap ediyor. Ali Baba ve sevimli arkadaşları horoz, eşek ve inek ile her biri kendine has özellikleriyle ünlenen Ali Baba’nın komşusu ve rakibi Posbıyık ve çetesinin maceralarına odaklanan “Ali Baba’nın Çiftliği Valli Macerası” , 23 Nisan Pazar günü saat 13.00’de. saat 15.00’te Torium Sahne’de küçük seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Sakıp Sabancı Müzesi’nde dönem boyunca çeşitli atölye çalışmaları yapılmaktadır.

SSM Öğrenme Programları, farklı yaş gruplarından çocuklar ve ebeveynler için farklı temalardaki atölye çalışmaları ile sömestrde yaratıcılığı beslemeye devam ediyor.

Atölye Pikolo’nun tasarladığı atölyeler ile hem çocuklar hem de ebeveynler keyifli bir sömestr tatili geçirecek ve tatil boyunca da öğrenmeye devam edecekler.

Japon sanatçı Misaki Kawai’nin eğlenceli eserlerinden esinlenerek çocukların renkleri duyusal oyunlarla keşfedecekleri, koleksiyondaki seçilmiş eserleri çocuklarla birlikte inceleyerek tipografi, hat ve bordür sanatı arasındaki benzerlik ve farklılıkları keşfedecekleri “Müzede Renk Avı” atölyesi , Sakıp Sabancı Müzesi Kitap Sanatları ve Bordür Koleksiyonu’ndan esinlenilmiştir. Hem sohbet edecekleri hem de yaratıcı mektuplarını tasarlayacakları “Harflerin Dansı” atölyesi 16 Nisan Pazar günü; Macar-Amerikalı kavramsal ve çevreci sanatçı Agnes Denes’in sanat pratiğinden ilham alan ve özgün yapısıyla İstanbul’un en nadide bahçelerinden biri olan müze bahçesinde çocukların doğayı ve farklı malzemeleri keşfedeceği “Müzede Doku Avı” atölyesi 115 farklı bitki çeşidine ev sahipliği yapan 100 yıllık tarih. Çocukların SSM bahçesinde doğayla yeniden bağ kuracakları “Doğa Dedektifleri” atölyesi, 18 Nisan Salı günü Sakıp Sabancı Müzesi’nde katılımcılarını ağırlamaya hazırlanıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

aksuajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort