Haber

Hakkari’deki öğrencilere Prof. Dr. Fuat Sezgin ve İslam Bilim Tarihi anlatıldı

Milli Eğitim Bakanlığı ile Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırma Vakfı arasında imzalanan protokol kapsamında “Prof. Dr. Fuat Sezgin ve İslam Bilim Tarihi” konulu seminer düzenlendi. Hakkari’de üç okulda.

Vakfın bilim adamı Prof. Dr. Çeşitli illerde öğrencilere Sezgin ve İslam Bilimler Tarihi’nin anlatılmasına yönelik faaliyetler devam ediyor.

Bu kapsamda Hakkari Anadolu Lisesi, TOBB Hüseyin Çelik Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi’nde düzenlenen seminerlerde Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mazhar Bağlı, Vakıf Akademik Yönetim Kurulu Üyesi Gürsel Aksoy ile Vakıf Mütevelli Heyeti Üyeleri Mihriban Ataş, Ayşegül Kutluca ve Sümeyye Baybara sunum yaptı.

Konuşmacılar, öğrencilere Sezgin’in hayatı, İslami İlimler Tarihi alanındaki çalışmaları ve vakfın kazandırdığı kurumlar hakkında bilgi verdi.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fahrettin Çelik, Şube Müdürleri, okul yöneticileri ve öğretmenlerin katıldığı seminerlerde Sezgin’in hayatı ve eserleri sine-vizyonla anlatıldı, öğrencilerin soruları yanıtlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu