Haber

İletişim Başkanlığı’ndan İsmail Saymaz’a telefon: Twitter iddiaları gerçek dışı

10 ilde yıkıma neden olan Maraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Twitter’a getirilen kısıtlamalar tartışma konusu oldu. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Sayan, geçtiğimiz gün Twitter Küresel Devlet İlişkileri Lideri Hughes ve Twitter’ın Türkiye Kamu Politikası Yöneticisi Costello ile video konferans yöntemiyle bir araya geldi.

Gazeteci Cüneyt Özdemir ise hükümet yetkilileri ile Twitter yöneticilerinin görüşmesine ilişkin, “Altı saat süren görüşmede – bazı engelli hesaplar var – İsmail Saymaz’ın hesabını kapatmaya çalışıyorlardı. Twitter. ifade özgürlüğünün bir parçası olarak reddediyor”.

Gazeteci İsmail Saymaz, iddiaları sosyal medya hesabından paylaştı. Cumhurbaşkanlığı Bağlantısı’ndan kendisini aradıklarını söyleyen Saymaz, “Twitter hesabımla ilgili yaptırım talep edildiği iddiasının gerçekçi olmadığını belirttiler. Yetkililer, Twitter ile yapılan görüşmenin depremde manipülasyon içerikli olduğunu belirttiler.” alan.”

İfade Özgürlüğü Derneği’nin verdiği bilgiye göre, mahkeme kararlarıyla engellenen ve Twitter’ın işlem yapmadığı hesaplardan bazıları şöyle: Can Dündar, Sözcü Gazetesi, İsmail Saymaz, Sedat Peker, Birgün Gazetesi, Birgün Gazetesi, Halklar’ Demokrat Parti (HDP), Erk Acarer, Akşam Gazetesi. , soL Haber, Onedio, Barbaros Şansal, Kemal Özkiraz, Eren Keskin. (HABER MERKEZİ)

sancaktepeajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu